11 item(s)/page
Karl Oswald, Aquarell sign
Karl Oswald, Aquarell sign., um 1890, 14 x 19 cm
Aquarell sign., dat. 1995
Aquarell sign., dat. 1995, 26 x 37 cm
K. Ott, Aquarell Rottweil
K. Ott, Aquarell Rottweil, sign. und dat. 1935, 37 x 45 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Aquarell sign. + dat. 1987, 38 x 53 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Kreidezeichnung, sign. + dat. 1979, 38 x 54 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Kreidezeichnung, sign. + dat. 1974, 31 x 47 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Holzschnitt, sign. + dat. 1961, 24,5 x 35 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Aquarell sign. + dat. 1988, 38 x 53 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Aquarell sign. + dat. 1984, 36,5 x 48 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Aquarell sign. + dat. 1983, 31 x 43 cm
Gustav Grund, 1912 Worms - Berg. Gladbach 1995, Aquarell sign. + dat. 1987, 37 x 56 cm
11 item(s)/page